Ο Περιφερειάρχης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης επισκέφτηκε το πρώτο ιδιωτικό αεροδρόμιο γενικής αεροπορίας στην Ελλάδα, ακολουθεί η ανάρτηση του από το instagram:
“Επισκέφθηκα μια σημαντική επένδυση στην ΑΜΘ, το πρώτο ιδιωτικό αεροδρόμιο γενικής αεροπορίας στην Ελλάδα.
Το αεροδρόμιο θα λειτουργήσει στον Αμυγδαλεώνα Καβάλας, θα φέρει το όνομα «Λυδία», αποτελεί μια σημαντική επένδυση για την περιοχή και υπόδειγμα επιτυχημένης συνεργασίας μεταξύ του δημοσίου και του ιδιωτικού τομέα.
Στόχος της επίσκεψης ήταν να αποτυπωθούν οι ανάγκες της επένδυσης ώστε να διευκολύνουμε την εξέλιξη της.”