Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια έως τώρα στην εφετινή LaLiga προσέφεραν η Κάντιθ και η Εσπανιόλ στο “Nuevo Mirandilla” στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, με τις δύο ομάδες να σημειώνουν από ένα γκολ στις καθυστερήσεις, φτάνοντας στο τελικό 2-2, το οποίο όμως δεν «βόλεψε» καμία απ’ τις δύο.

Οι Καταλανοί μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο και προηγήθηκαν με το τέρμα του Μορλάνες στο 10′. Στο δεύτερο ημίχρονο ο πολύπειρος Νεγρέδο με ένα γκολ και μία ασίστ προς τον Αλέχο (90’+1′), έφερε τα… πάνω-κάτω για την Κάντιθ που είχε μεγάλη ανάγκη τους βαθμούς για να αρχίσει να «ξεκολλάει» από την «ουρά», όμως η Εσπανιόλ είπε την τελευταία «λέξη» στον αγώνα με το τέρμα του Ντε Τομάς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων…

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 21ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της LaLiga έχουν ως εξής:

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Ρεάλ Μαδρίτης 1-2